Pridať otázku

Kedy sa oplatí refinancovať hypotéku?

Dobrý deň, kedy a za akých podmienok sa mi oplatí refinancovať hypotéku?
Janka
22.11.2019 - 11:26

Dobrý deň, pani Janka,

prvým predpokladom pre výhodné refinancovanie úveru je nižšia úroková sadzba, ako na pôvodnom úvere. Nemusí to automaticky znamenať aj celkovú úsporu nákladov na hypotéke. Pri rozhodovaní je dôležité porovnať aj všetky poplatky spojené s presunom hypotéky do inej banky ako sú poplatok za predčasné splatenie pôvodného úveru, poplatky spojené s poskytnutím nového úveru, na katastri a pod. Je potrebné zistiť, ktoré z uvedených poplatkov vám vie nová banka preplatiť a kde je možné ušetriť.

Vo VÚB banke momentálne klientom, ktorí si refinancujú úver k nám ponúkame klientom benefit preplatenia nákladov za predčasné splatenie úveru vo vybraných bankách.

Dôležité je zistiť, či ponúkaná nízka úroková sadzba v novej banke nie je podmienená zakúpením ďalších produktov a služieb (napríklad životné poistenie, kreditná karta a pod).

Pri prepočítavaní úspory pri refinancovaní je ideálne rátať koľko ušetríte do konca fixácie úrokovej sadzby, nakoľko následne sa podmienky na ďalšie fixované obdobie môžu meniť.

Viac info o refinančnej hypotéke

 

Lucia

Lucia

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.