Pridať otázku

Aký je denný limit pri platbe cez Internet banking?

Dobrý deň. Chcem sa opýtať či mám nejaký obmedzený limit pri platbe cez Internet banking. Je zmena limitu spoplatnená? Roman
Roman Blaho
16.08.2016 - 11:09

Denný limit pri platbách v Internet bankingu sa môže líšiť podľa typu bezpečnostného prvku, ktorý ako klient vlastníte. Maximálna výška denného limitu pre SMS autorizáciu je 50.000 eur, pre Mobilný PIN, Token a Mobilný Token platí neobmedzený denný limit.

Do denného limitu sa nezapočítavajú transakcie vykonávané medzi vlastnými účtami, t. j. medzi účtami toho istého majiteľa (pri účtoch občanov sú to účty zriadené pre to isté ID, pri účtoch podnikateľov sú to účty zriadené na rovnaké IČO).

Limit bezpečnostných prvkov si môžete znižovať alebo zvyšovať osobne v pobočke VÚB banky alebo cez Internet banking či službu Kontakt. Znížiť limit môžete kedykoľvek, zvýšiť limit cez Internet banking či Kontakt sa dá len za podmienky, že vlastníte iný bezpečnostný prvok s vyšším limitom. Zmenu urobíte v časti Môj profil (ikonka „panáčika“ vpravo hore) - Bezpečnosť – Limity bezpečnostných prvkov. Tu si môžete aj overiť aktuálny denný limit, dá sa to tiež cez službu Kontakt po identifikácii.

Zmena limitu bezpečnostného prvku je platná okamžite a je bezplatná.

Viac info: https://www.vub.sk/ludia/pre-kazdy-den/elektronicke-bankovnictvo/internet-banking/bezpecnost-ib/

 

Ivan

Ivan

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.