Pridať otázku

Splnomocnenie na prebratie kreditnej karty

Dobrý deň, Mala by som mat uloženú kreditnú kartu na pobočke v Bratislave, Polus. Je možné poslať ju poštou do ČR, Brno?
Romana Drahá
18.08.2016 - 10:15

Doručenie platobnej karty je možné len v rámci Slovenskej republiky. V prípade, že si kartu nemôžete na pobočke VÚB banky vyzdvihnúť osobne, môže to za Vás urobiť aj splnomocnená osoba.

Splnomocnenie na prevzatie kreditnej alebo debetnej karty je možné zadať telefonicky prostredníctvom služby Kontakt, po identifikácií cez bezpečnostné prihlasovacie prvky na telefónnom čísle 0850 123 000. Pre telefonické splnomocnenie je potrebné uviesť údaje splnomocnenej osoby: meno, priezvisko, rodné číslo, číslo občianskeho preukazu a telefónne číslo na splnomocnenú osobu. 

Pokiaľ službu Kontakt nemáte aktívnu, je potrebné spísať splnomocnenie na konkrétnu osobu a konkrétny úkon. Tento podpísaný a úradne overený dokument aj s apostilačnou doložkou predloží osobne na pobočke Vami splnomocnená osoba, ktorej bude karta následne vydaná. Apostilačná doložka nie je potrebná, ak požiadate o úradné overenie priamo na zastupiteľskom úrade SR v zahraničí alebo ak budete mať podpis overený notárom v Českej republike.

 

Iveta

Iveta

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.