Pridať otázku

Vyberať v zahraničí s kreditnou alebo debetnou kartou?

Dobry den, momentalne sa nachadzam v Thajsku, chcel by som sa spytat, ci je vyhodnejsi vyber z bankomatu kreditnou (Mastercard World) alebo debetnou (Visa Inspire Gold), napr. suma 1.000 eur a aky by bol poplatok za vyber? Dakujem Miro
Miro
02.01.2018 - 08:24

Dobrý deň, Miro,

najskôr by som uviedol, že sa Vám vieme vyjadriť k poplatkom zo strany banky, ale vhodné je vziať na vedomie aj kurz daných kartových spoločností. Tieto kurzy je už potrebné porovnať si na stránkach spoločností VISA a Mastercard.

V prípade výberu z bankomatov v zahraničí debetnými platobnými kartami je poplatok vo výške 2,50 €. Ak realizujete platbu kartou v krajine s inou menou ako Euro, transakcia bude preúčtovaná do meny Euro podľa kurzu kartovej spoločnosti spolu s poplatkom za cezhraničnú konverziu.  

Pri neeuromenových transakciách sa tiež ku kurzu pripočítava ďalších 2% z transakcie ako tzv. "cezhraničná konverzia".

V prípade karty Mastercard World je poplatok za výber z bankomatu len 3 €, a cezhraničná konverzia sa neuplatňuje. V prípade Vami spomínaného výberu v prepočte 1000 € teda jednoznačne vyzerá z hľadiska poplatkov výhodnejšie použitie karty MC World. Treba však brať na vedomie, že výber z bankomatu touto kartou nespadá do jej bezúročného obdobia, a preto Vám odporúčame túto sumu čo najskôr na kartovom účte vyrovnať.

Prajem pekný deň a bezproblémový pobyt v Thajsku.

Ivan

Ivan

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.