Pridať otázku

Zmena trvalého príkazu - prevod na sporiaci účet

Dobrý deň, chcela by som si zvýšiť výšku mesačnej platby môjho Sporiaceho účtu, ktorý je previazaný s mojím úverom. Snažila som si to prestaviť cez i-banking, ale nenašla som správnu funkciu na zmenu. Môžete mi, prosím, poradiť? Ďakujem pekne.
Klaudia Koberová
18.08.2016 - 10:16

Dobrý deň, pani Klaudia,

ak máte úhrady platieb nastavené trvalým príkazom, zmeny môžete uskutočniť prostredníctvom služby Nonstop banking alebo osobne na ktorejkoľvek pobočke banky.

Zmenu trvalého príkazu môžete zrealizovať aj prostredníctvom služby Internet banking nasledovným spôsobom:

1. Kliknite na záložku „Platby – Trvalé príkazy a prevody“, ktorá sa nachádza v hlavom menu Internet bankingu.

2. V sekcii „Môj účet“ si vyberte Váš účet, na ktorom máte zadaný trvalý príkaz. Účet bude zobrazený v skrátenom tvare vo formáte IBAN. Následne sa Vám zobrazí zoznam všetkých trvalých príkazov, ktoré máte zadané na Vami vybranom účte.

3. Kliknutím na riadok označte vybraný trvalý príkaz, ktorý si želáte zmeniť, kliknite na možnosť „Zmeniť“ a zadajte požadované zmeny. Zmeniť môžete sumu prevodu, dátum splatnosti, interval prevodu, variabilný, konštantný i špecifický symbol, aj referenciu platiteľa a informácie pre príjemcu platby. 

4. Skontrolujte Vami zadané údaje. Pokiaľ sú správne, potvrďte požiadavku Vami vybraným bezpečnostným prvkom.  

Zmena trvalého príkazu je platná okamžite. Zmena u štandardných trvalých príkazov realizovaná po 18.00 hod sa nevzťahuje na platbu z neho generovanú v daný deň. Poplatky v súvislosti so zmenou trvalého príkazu nájdete v aktuálnom cenníku VÚB banky.

 

Iveta

Iveta

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.