Pridať otázku

Zrušenie trvalého príkazu cez Internet Banking

Dobrý deň. Môžem zrušiť trvalý príkaz cez Internet banking? Koľko dní vopred treba toto urobiť? Mám nastavený trvalý príkaz s dátumom platenia 23. deň v mesiaci.
Marián Markovič
17.08.2016 - 10:16

Pokiaľ si želáte odvolať Váš trvalý platobný príkaz, môžete tak urobiť cez Váš Internet banking, telefonicky prostredníctvom služby Kontakt alebo osobne na ktorejkoľvek pobočke VÚB banky (zoznam pobočiek a ich otváracích hodín)

V prípade odvolania trvalého príkazu cez Internet banking je postup nasledovný: 

1. Kliknite na záložku „Platby – Trvalé príkazy a prevody“, ktorá sa nachádza v hlavnom menu Internet bankingu.

2. V poli „Môj účet“ si vyberiete účet, na ktorom máte trvalý príkaz zadaný (účet bude zobrazený v skrátenom tvare vo formáte IBAN) a tiež typ prevodu, kde vyberiete „Trvalé príkazy“ a kliknete na možnosť „Hľadať“.

3. V dolnej časti sa Vám zobrazí zoznam všetkých trvalých príkazov. Kliknutím na riadok označte príkaz, ktorý si želáte zrušiť a požiadavku potvrďte cez možnosť „Odvolať“

4. Internet banking Vám zobrazí odpoveď s výsledkom Vašej požiadavky.

Odvolanie trvalého platobného príkazu je spoplatnené v zmysle aktuálne platného cenníka, prostredníctvom služby Internet banking sumou 0,50 EUR, prostredníctvom služby Kontakt a na pobočke banky vo výške 1,80 EUR. 

Trvalý platobný príkaz môžete kedykoľvek, odporúčame tak spraviť najneskôr jeden pracovný deň pred dátumom splatnosti. Príkaz odvolaný v dátume splatnosti ešte môže byť v tomto dátume spracovaný.

 

Ivan

Ivan

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.