Pridať otázku

Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti k hypotekárnemu úveru

Dobrý deň, rada by som sa informovala ohľadne poistenia majetku, ktoré mám uzatvorené k úverovej zmluve. Od susedky z bytu nado mnou zatiekol celý strop, čo bude vyžadovať niekoľko opráv. Rada by som si tieto náklady uplatnila zo svojej poistky. Môžete mi prosím odporučiť, ako mám postupovať a koho v tejto veci kontaktovať? Vopred Vám ďakujem za radu.
Beáta Mojžišová
16.08.2016 - 12:53

Dobrý deň, pani Beáta,

overte si, či máte k Vášmu hypotekárnemu úveru zriadené nielen poistenie nehnuteľnosti, ale aj poistenie domácnosti. Tieto informácie nájdete buď priamo v Zmluve o poskytnutí úveru na bývanie alebo aj vo vašom internet bankingu v časti „Úvery – Prehľad úverov – Detail úveru –Poistenie nehnuteľnosti (zmluvne) a Poistenie domácnosti (zmluvne)“.

Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti zabezpečuje poisťovňa Generali. Poistnú udalosť môžete nahlásiť osobne na ktorejkoľvek pobočke našej banky alebo priamo poisťovni Generali. Kontakty Generali sú Vám k dispozícii na webovej stránke,  telefónne číslo na nahlasovanie poistných udalostí je 0850 111 117, alebo tak môžete urobiť písomne mailom na generali.sk@generali.com.

 

Lucia

Lucia

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.