Pridať otázku

Zmena telefónneho čísla pre SMS notifikácie o pohybe na účte

Dobrý deň, chcel by som si zmeniť telefónne číslo, lenže sms autorizácia mi chodí stále na to staré, ktoré som stratil, viete mi poradiť, ako si ho zmeniť tak, aby som nemusel ísť nikam na pobočku?
Jakub Hlinka
18.08.2016 - 10:20

Zmenu telefónneho čísla pre SMS autorizáciu môžete uskutočniť cez službu Internet banking, telefonicky cez službu Kontakt na telefónnom čísle 0850 123 000 alebo osobne na ktorejkoľvek pobočke VÚB banky.

V prípade zmeny telefónneho čísla pre SMS autorizíciu prostredníctvom služieb Internet banking alebo cez službu Kontakt, je potrebné mať pri sebe pôvodne nastavené telefónne číslo. Ak ho nemáte k dispozícií, o zmenu tohto telefónneho čísla môžete požiadať len osobne na pobočke VÚB banky.

Pri zmene bezpečnostného čísla pre SMS autorizáciu prostredníctvom služby Internet banking je postup nasledovný:

1. Po prihlásení kliknite na ikonku „panáčika“ (vedľa možnosti „odhlásiť sa“), následne v časti Bezpečnosť kliknite na možnosť „Tel. číslo pre SMS autorizáciu“.

2. Zadajte nové bezpečnostné telefónne číslo a kliknite na „Pokračovať“.

3. Skontrolujte si zadané údaje a pokiaľ sú správne, kliknite na možnosť „Vyžiadať SMS kód“, ktorým požiadavku na zmenu potvrdíte. SMS autorizačný kód bude zaslaný na pôvodné bezpečnostné telefónne číslo. 

Zmena telefónneho čísla pre SMS autorizáciu je bezplatná a prebehne okamžite.

V prípade, že pôvodné bezpečnostné telefónne číslo nemáte k dispozícií a nemáte možnosť navštíviť pobočku osobne, je možné zmenu realizovať na základe úradne overenej žiadosti. Pokiaľ overenie prebehne mimo Slovenskej alebo Českej republiky, je k nemu potrebné vyššie overenie listiny prostredníctvom zastupiteľských orgánov krajiny v Slovenskej republike alebo v štáte, kde bol podpis overený, alebo apostillačná doložka. Apostillačná doložka je vystavovaná príslušnými orgánmi jednotlivých štátov, ktoré pristúpili k Haagskemu dohovoru zrušením požiadavky vyššieho overenia zahraničných verejných listín. (Pravidelne aktualizovaný zoznam orgánov jednotlivých štátov, ktoré sú oprávnené potvrdzovať overenie listiny si môžete skontrolovať tu: www.hcch.net/index_en.php?act=conventions.authorities=41).  

Návrh žiadosti o zriadenie a zmenu SMS autorizácie v slovenskom aj anglickom jazyku 

 

Iveta

Iveta

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.