Pridať otázku

Ako si zriadim sporiaci účet k môjmi bežnému účtu?

Dobrý deň, rada by som sa informovala, či by bolo v mojom prípade možné založiť tzv. 'Sporiaci účet' ako súčasť už doteraz existujúceho účtu? Vopred ďakujem za odpoveď.
Sofia Pavlíčková
18.08.2016 - 14:08

Dobrý deň, pani Sofia,

áno, pokiaľ máte vo VÚB zriadený ktorýkoľvek typ VÚB účtu (štandardný, študentský, pre mladých, pre juniorov, magnifica), príp. VÚB Senior, jednou z jednoduchých možností je založiť si Sporiaci účet ako jednu zo služieb k Vášmu existujúcemu účtu.

Peniaze, ktoré momentálne na Vašom účte nepotrebujete, môžete jednoducho previesť na svoj sporiaci účet a peniaze sa budú zhodnocovať výhodnejšie ako na Vašom bežnom účte. Výhodou je, že len čo budete peniaze potrebovať, môžete si ich kedykoľvek previesť späť na svoj účet. Navyše ušetríte, keďže za vedenie účtu ani za zrealizované prevody neplatíte. 

Zriadiť sporiaci účet je možné na pobočke VÚB, no ide to jednoducho aj cez  Internet banking.

Postup  na zriadenie sporiaceho účtu cez Internet banking:

1. Po prihlásení do služby Internet banking zvoľte v hlavnom menu možnosť účty.

2. V stĺpci „Mám záujem“ zvoľte možnosť „Žiadosť o účet alebo vklad“.

3. Vyberte možnosť „Sporiaci účet“ a kliknite na možnosť „Zriadiť účet“.

4. Systém Vás vyzve na zadanie údajov k sporiacemu účtu a výber bežného účtu, ku ktorému má byť sporiaci účet vytvorený. Sporiaci účet môžete pomenovať podľa vlastného uváženia.

5. V rámci procesu založenia sporiaceho účtu máte možnosť hneď realizovať prvotný vklad na sporiaci účet z bežného účtu, ku ktorému si sporiaci účet zriaďujete.

6. V prípade záujmu o pravidelné sporenie si môžete zároveň zadať trvalý príkaz, ktorý Vám automaticky prevedie peniaze v zvolenej sume a časovom intervale na Váš sporiaci účet. 

7. Zvoľte možnosť pokračovať, dostanete sa na obrazovku kde sa vygeneruje Dodatok k Zmluve o bežnom účte, ktorý si môžete prečítať aj stiahnuť a zároveň v prípade zvolenia prvotného vkladu a/alebo trvalého príkazu môžete skontrolovať zadané údaje pre platbu.

8. Vytvorenie účtu je potrebné dokončiť podpisom bezpečnostným prvkom (SMS autorizácia, Mobilný pin, Token alebo Mobilný token). Viac info o bezpečnostných prvkoch.

Lucia

Lucia

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.