Pridať otázku

Refinancovanie úveru - ako postupovať?

Chcel by som prefinancovať úver z inej banky a preniesť si účet do VUB banky. Ako mám postupovať? ďakujem za odpoveď
Irena Hlaváčová
16.08.2016 - 12:33

VÚB Pôžička na refinancovanie je spotrebný úver, ktorý slúži na to, aby si klient spojil viacero úverov do jedného. Prinesie mu to úsporu peňazí aj zjednodušenie splácania. Cez VÚB Pôžičku na refinancovanie môžete splatiť neobmedzený počet a druh úverových produktov (nákup na splátky, leasing, kreditná karta, povolené prečerpanie), ktoré Vám poskytli bankové alebo nebankové subjekty na Slovensku. 

Pre poskytnutie VÚB Pôžičky musíte spĺňať nasledujúce základné podmienky:

- pri splatnosti úveru môžete mať maximálne  73 rokov, 

- maximálna výška VÚB Pôžičky je 25 000€, 

- ak ste zamestnaný na dobu neurčitú, v čase podania žiadosti o úver musíte pracovať minimálne tri mesiace a jeden deň. Ak ste zamestnaný na dobu určitú, pracovný pomer sa nesmie skončiť v priebehu troch mesiacov odo dňa podania žiadosti  o úver, ak pracujete v zahraničí, pracovný pomer musí trvať u jedného zamestnávateľa minimálne 6 mesiacov,

- ak podnikáte a ste klientom VÚB banky, nárok na pôžičku máte, ak  podnikáte aspoň jedno úplne účtovné obdobie alebo podnikáte aspoň 18 mesiacov. Ak nie ste klientom VÚB banky, treba, aby ste podnikali aspoň dve úplné účtovné obdobia alebo aspoň 36 mesiacov.K žiadosti o úver potrebujete:

-  jeden doklad totožnosti (platný občiansky preukaz) 

- v prípade, že podnikáte,  potvrdenie o výške dane na základe podaného daňového priznania a potvrdenie o zaplatení dane 

Doklady k medziobdobiu sú požadované od posledného daňového priznania do mesiaca, ktorý predchádza mesiacu, v ktorom bola podaná žiadosť o úver (potrebné je predložiť jeden z dokladov: výpisy z podnikateľského účtu, faktúry, mesačné závierky z elektronickej registračnej pokladne, zmluvy uzatvorené s treťou stranou).

- zmluvy z úverov, ktoré chcete vyplatiť (alebo aspoň výpis z úverového účtu).

Mysleli sme na Vás aj v prípade nepredvídateľných životných situácií. Aby nimi nebolo ohrozené splácanie úveru, spolu s úverovou zmluvou si môžete poistiť aj schopnosť splácať mesačnú splátku úveru. 

Ak sa rozhodnete  zabezpečiť sa pre prípad nepriaznivých životných situácií v rámci svojho sporenia, môžete využiť životné poistenie LaVita, ktoré Vám uľahčí život v prípade mimoriadne nečakaných situácií a zároveň Vám umožní výhodne si sporiť do budúcnosti.

Zároveň Vám pomôžeme aj s prenesením bežného účtu do VÚB Banky.

Ak máte záujem o osobné stretnutie, stačí, ak nám dáte vedieť dátum, čas a pobočku, kde Vám stretnutie najviac vyhovuje. Bude Vás tam čakať pracovník, ktorý sa bude prednostne venovať len Vám a poskytne Vám všetky informácie o Vašich možnostiach.

 

Ivan

Ivan

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.