Pridať otázku

Zlúčenie úverov do refinančného úveru

Dobrý deň, ja by som potrebovala poradiť ohľadom úverov, ktoré mám všetky vo vašej banke, či sa s tým dá niečo urobiť a či by sa to poprípade dalo dať do jedného.
Anna Líšková
18.08.2016 - 10:20

Pri splácaní viacerých úverových produktov musíte pamätať na to, aby ste nezabudli každý mesiac uhradiť všetky splátky včas a v správnej výške. Ak si všetky úvery spojíte do jedného, budete realizovať iba jedinú splátku mesačne. V prípade, že si zriadite inkasné splácanie, bude vašou jedinou starosťou zabezpečiť dostatok finančných prostriedkov na účte.

Refinancovaním úverov získate možnosť vyplatiť neobmedzený počet úverov a navýšiť úver o bezúčelovú časť. Výška refinancovaného úveru sa môže pohybovať v sume 500 – 25 000 € na dobu splatnosti 13-96 mesiacov. Refinancovanie úveru sa poskytuje klientom vo veku  od 18 rokov.

Pri žiadosti o refinancovanie Vášho úveru je potrebné dokladovať Váš príjem, v prípade, že je zasielaný na účet v našej banke to však zvyčajne nie je potrebné. To, či bude daný úver schválený závisí od Vašich príjmov a výdavkov a tiež na Vašej schopnosti splácať daný úver, preto Vám to nie je možné s určitosťou povedať vopred, odporúčame Vám však podať žiadosť o úver.

Proces refinancovania svojho aktuálneho úveru alebo viacerých úverov môžete zrealizovať na našej pobočke. Pre hladké vybavenie nového úveru budete so sebou potrebovať tieto doklady: 

- úverová zmluva k spotrebnému úveru, ktorý chcete vyplatiť 

- výpis z účtu kreditnej alebo splátkovej karty (môže byť aj výpis z Internet bankingu) alebo úverová zmluva,

- zmluva o zriadení povoleného prečerpania na bežnom účte alebo výpis z bežného účtu, kde je zriadené povolené prečerpanie (môže byť aj výpis z Internet bankingu),

- aktuálne potvrdenie o zostatku úveru z nebankovej spoločnosti alebo leasing.

Ak sú úvery, ktoré si žiadate refinancovať vo VÚB banke, nie je k nim potrebné priniesť doklady.

V prípade, že potrebujete konkrétne poradiť ohľadom Vašej aktuálnej situácie, kontaktujte nás telefonicky prostredníctvom služby Kontakt alebo si dohodnite stretnutie priamo na konkrétnej pobočke.

 

Lucia

Lucia

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.