Pridať otázku

Všetky témy

Ako postupovať pri uplatnení poistného plnenia pri poistení úveru?

Pri poistení hypotekárnych úverov a spotrebných úverov VÚB banka spolupracuje so spoločnosťou BNP Paribas Cardif Poisťovňa, a.s. V prvom rade si pozrite, aký balík poistenia máte zazmluvnený. Tak zistíte, či si môžete nárokovať na plnenie vzhľadom na situáciu, ktorá vo vašom života nastala.

Vziať si na rekonštrukciu pôžičku či hypotéku?

Ak sa chystáte konečne pustiť do rekonštrukcie vášho bytu alebo domu, teraz je to najideálnejšie obdobie. Nezáleží však na tom, či idete upraviť jednu izbu alebo celý obytný priestor, záleží iba na tom, ako sa to rozhodnete prefinancovať. V tom Vám už však pomôže VÚB banka. Obvykle si každý pomôže úverom, vďaka ktorému má záruku, že celá rekonštrukcia prebehne hladko a bez problémov. Vedeli ste však, že čoraz častejšie sa na takéto účely využíva aj hypotéka? Ak je to pre vás novinka, pripravili sme prehľad výhod jedného či druhého spôsobu financovania takejto rekonštrukcie.

Refinancovanie hypotéky z inej banky

Refinancovanie je splatenie súčasného úveru finančnými prostriedkami získanými z nového úveru. Refinancovat' je možné všetky druhy úverov, pôžičky, kreditné karty, prečerpanie účtu, hypotéky, spotrebné úvery, leasing alebo nákupy na splátky.